KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 9812009
nr 981 2009
Birger Lundqvist
(1910-1952), Sverige
Tusch, Birger Lundqvist (1910-1952), Häst, Osignerad, 14x18
Birger Lundqvist, född 1910, död 1952, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
måndag 21 september 2015
kl 18:14:24
19/9 01:28:28
150 kr
21/9 17:54:52
Birger Lundqvist
Läs mer om Birger Lundqvist